Spacer w Skoczowie

Skoczów do miejscowość położona około 20km (25min samochodem) od Bielska-Białej. To niepozorne miasteczko stanowi doskonały pomysł na kameralny spacer z rodziną z dala od zgiełku, komercji i zadęcia.
W tym artykule przygotowałem pomysł na dwugodzinny spacer po tym mieście.

Trasa

Parking

 1. ul. Gołęszyców
 2. ul. Górny Bór
 3. ul. Gustawa Morcinka

Opis

 1. Nasz spacer rozpoczynamy na parkingu od strony ul. Gołęszyców.
 2. Kierujemy się od razu w stronę Stawu Morcinkowego. Stawy te, kilka lat przeszły gruntowną rewitalizację i stanowią doskonałe miejsce na piesze spacery jak i zabawę na hulajnogach. Między stawami znajdziemy kilka ścieżek pieszych oraz punkt widokowy zlokalizowany na środku Stawu Morcinkowego.
 3. Przechodzimy przez park Park Leśny na górnym Borze i wchodzimy na ścieżkę biegnącą obok rzeki Bładnica.
 4. Kontynuujemy spacer wzdłuż rzeki aż do ul. Ustrońskiej gdzie odbijamy w kierunku Rynku w Skoczowie.
 5. W okolicach rynku warto pokrzepić się lodami z Lodoteki lub pyszną rurką z bezą z cukierni u Dusia.
 6. Dalsza trasa spaceru to wspinaczka 🙂 na Kaplicówkę, bardzo charakterystyczną alejką Jana Pawła II.
 7. Sama Kaplicówka to najbardziej znane miejsce w Skoczowie. Niewielkie wzgórze ze wspaniałym widokiem na panoramę Beskidów. Doskonałe miejsce na Piknik na trawce.
 8. Wycieczkę kontynuujemy w kierunku Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Na ul. Cieszyńskiej przechodzimy na drugą stronę i szukamy wąskiego przejścia w kierunku ul. Łęgowej i dalej przejście na ul. Parkową.
 9. Ostatnia część wyprawy to spacer powrotny ul. Harcerską, wzdłuż rzeki aż do drugiej kładki pieszej. Przechodzimy przez rzekę i po 100m kończymy wycieczkę na parkingu.